حفظ عمر باتری یو پی اس

طول عمر باتری UPS

بنابراین، برای مراقبت صحیح از باتری یو پی اس خود و افزایش عمر باتری تا حد امکان، چه کاری می توانید انجام دهید؟ اگر می خواهید حداکثر استفاده را از باتری خود ببرید، چند بهترین روش وجود دارد که می توانید آن را به حرکت در آورید. خوشبختانه، دنبال کردن آنها نسبتاً آسان است.

ابتدا بهترین مکان را برای نصب دستگاه تعیین کنید. همانطور که در بالا گفته شد، دمای کار می تواند تاثیر زیادی بر طول عمر باتری داشته باشد. بنابراین، هنگامی که برای اولین بار خود دستگاه را نصب می کنید، باید در محیطی با دمای کنترل شده باشد. آن را در نزدیکی درها، پنجره ها یا جایی که ممکن است در معرض باد یا رطوبت باشد قرار ندهید. حتی منطقه ای که می تواند گرد و غبار یا دودهای خورنده زیادی را جمع کند می تواند مشکل ساز باشد.

تعمیر و نگهداری منظم باتری یو پی اس شما، شاید بهترین راه برای افزایش طول عمر و استفاده حداکثری از آن باشد. اکثر مردم می دانند که باتری های یو پی اس به گونه ای طراحی شده اند که بادوام و کم تعمیر و نگهداری باشند. اما، این بدان معنا نیست که شما باید مراقبت مناسب از آنها را نادیده بگیرید.

مهمترین ویژگی های تعمیر و نگهداری که باید در هنگام مراقبت از باتری خود در نظر داشته باشید شامل پیگیری دما و فرکانس چرخش است. بازرسی های منظم و توجه به ذخیره سازی نیز مهم است. ذخیره سازی یک عامل جالب در طول عمر باتری یو پی اس است، زیرا یک باتری استفاده نشده در واقع چرخه عمر خود را کاهش می دهد. در اصل، اگر باتری هر 3 ماه یکبار شارژ نشود، حتی اگر از آن استفاده نشده باشد، شروع به از دست دادن ظرفیت می کند. اگر به این روش ادامه دهید که مکرراً آن را شارژ نکنید، از 18 تا 24 ماه دیگر بی فایده می شود.

عوامل دیگری که می توانند بر طول عمر باتری یو پی اس شما تأثیر بگذارند عبارتند از:

  1. دمای عملیاتی؛ اکثر آنها باید بین 20-25 درجه سانتی گراد کار کنند
  2. فرکانس تخلیه
  3. شارژ بیش از حد یا کمتر از حد استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *